Ekumenický týden modliteb za jednotu křesťanů - Vrchlabí

23. 1. 2014 21:54
Rubrika: Nezařazené

 

Téma - Je Kristus rozdělen?

 

Pondělí - u katolíků (káže ČSCH - br. far. Ladislav Hraba)

Husitský farář v kázání mluvil o tom, že se ve vyznání víry mluví o společenství svatých, svatí jsou prý podle Bible všichni žijící věřící (ze všech křesťanských denominací) a že společenství svatých jsme vlastně my, co jsme se tu sešli. (Což posléze dozvukoval i katolický farář, když v průběhu večera konstatoval, že jsme (my křesťané z různých křesťanských denominací) národem vyvoleným, královským kněžstvem.

Katolický kněz také citoval z již připraveného programu a řekl, že my, jednotlivý věřící z různých křesťanských denominací, máme tolik společného, že vlastně Kristus rozdělen není.

 

Úterý - u adventistů (ČCE - káže br. far. Petr Chlápek)

Evangelický farář v kázání říkal, že tak, jako za doby prvních křesťanských sborů (církví), se od sebe sbory (církve) lišili v míře poznání a v rozdílnosti církevní praxe, tak se i dnes jednotlivé denominace liší v míře poznání a rozdílnosti církevní praxe.

 

Středa - u husitů (káže kněz Zbigniew Źurawski)

Katolický farář v kázání zmínil Jonáše spícího v podpalubí. Řekl, že jsme všichni (křesťanské církve) na jedné lodi a že bychom měli vyjít z podpalubí a skočit do Boží náruče.

 

Čtvrtek - u evangelíků (káže CASD - br. kaz. Mikuláš Stehlík)

Adventistický kazatel mluvil v kázání o tom, že my, jednotlivý křesťané z různých křesťanských denominací, jsme údy Kristova těla. Řekl, že až se Kristus vrátí, tak před ním nebudeme stát jako církve, ale jako jednotlivci. 

Sdílet

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH) Kdybych tak rozmýšlel, strávil bych tu věčnost a to by byla škoda.

iddqd
"strávil bych tu věčnost a to by byla škoda."
— Souhlasím. Méně je někdy více.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio